Sprzedaż czy wynajem nieruchomości - co jest bardziej korzystne?

Ocena korzyści, wynikających ze sprzedaży bądź wynajmu nieruchomości, jest kwestią bardzo indywidualną. Jest to bowiem uzależnione od preferencji inwestora, jego oczekiwań oraz tego, co uważa dla siebie za bardziej korzystne. Warto jednak rozważyć argumenty „za” sprzedażą, jak i „za” wynajem, które mogą być w podjęciu ostatecznej decyzji.

Kiedy sprzedaż może być bardziej korzystna?

Główną zaletą sprzedaży nieruchomości jest niewątpliwie nagły przypływ dużej kwoty gotówki. Tę opcję wybiorą inwestorzy, którzy chcą przenieść środki na inne planowane inwestycje. Warto jednak rozważyć kwestie podatkowe z tym związane i formalności związane z samą sprzedażą.

Kiedy wynajem może być bardziej korzystny?

Wynajmowanie mieszkania zapewnia stały, comiesięczny przypływ gotówki. Taki lokal może sam na siebie pracować, nie generując żadnych wielkich dodatkowych kosztów, a przy tym zawsze jest to inwestycja, którą w „czarnej godzinie” można spieniężyć. Dodatkowo taka inwestycja będzie podwyższać swoją wartość, szczególnie jeśli jest w atrakcyjnej lokalizacji. Ponadto w przyszłości można przekazać takie mieszkanie dziecku, zapewniając mu rewelacyjny start w dorosłość (bez kredytów!). Problematyczny mogą być czasem kontakty z Wynajmującymi, jak też momenty przestoju w wynajmie – np. gdy miesiąc lub dwa lokal stoi pusty. Współpracując z biurem, które zajmuje się obsługą mieszkań inwestycyjnych, można o wielu takich niedogodnościach zapomnieć. Profesjonalne biura, takie jak Warsaw Properties, zapewniają w ramach swoich usług także załatwianie wszelkich formalności i spraw z Najemcami, wspólnotami mieszkaniowymi, itp.

Na co się zdecydować?

Wiele wskazuje na to, że korzystniejszy jest wynajem mieszkań, ponieważ zachowany zostaje napływ gotówki, a właściciel ma zabezpieczenie na przyszłość. Jednak w różnych sytuacjach życiowych, to właśnie sprzedaż mieszkania może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Właśnie dlatego warto skonsultować się z doświadczonym doradcą, który przedstawi argumenty „za” i „przeciw” uwzględniając indywidualną sytuację właściciela. Zapraszamy do kontaktu, chętnie zaproponujemy scenariusze zwierające opcje sprzedaży oraz wynajmu długoterminowego nieruchomości.

Powrót ...