Warszawa, Śródmieście

Mieszkanie 80 m²

80 metrów
2 pokoje
3 piętro

Sprzedaż

Cena

1 499 000 PLN

cena za m²

18 738 PLN

Elegancki i stylowy apartament, położony na ostatnim piętrze zabytkowej kamienicy Bornbachów, położony na Starym Mieście, z widokiem na panoramę Warszawy.

STARE MIASTO | KAMIENICA BORNBCHÓW | 80 M2 | ŚRÓDMIEŚCIE | STYLOWY APARTAMENT NA NAJWYŻSZEJ KONDYGNACJI Z BALKONEM, KOMINKIEM I ANTRESOLĄ

OPIS APARTAMENT: Wyjątkowy apartament położony na ostatniej kondygnacji historycznej kamienicy Bornbachów. Starannie zaprojektowany, wykończony przy użyciu materiałów najwyższej jakości, starannie dobrane stylowe meble i oryginalne detale. Apartament w najwyższym punkcie ma aż 5m wysokości.
– jasny i przestronny salon z kominkiem i antresolą (łączna powierzchnia z aneksem kuchennym: 40 m2). W pełni umeblowany w jasną sofę, stół z krzesłami, stolik kawowy. Z salonu stylowymi schodami wchodzimy na antresolę (ok 7 m2)
– aneks kuchenny wyposażony w wysokiej jakości sprzęt AGD (marki Smeg) zabudowany w minimalistycznym stylu
– sypialnia (15 m2), z podwójnym łóżkiem z materacem, dwie szafki nocne, szafa wnękowa, stolik z krzesłem. Dwa okna z widokiem na Wisłę oraz dachy kamienic.
– łazienka z oknem (8,5 m2), z elegancką wolnostojącą wanną oraz zestawem prysznicowym (z odpływem liniowym)
– garderoba (4 m2),
– przedpokój (4 m2).
Elegancki, spektakularny salon z ekspozycją na 2 strony świata. Z jednej strony balkon (9 metrowy) z widokiem na zadbany dziedziniec, z drugiej widok na Wisłę i dachy sąsiadujących kamienic.
Na podłodze położona deska dębowa, ułożona w jodełkę francuską.
W kamienicy, na piętrze znajduję się tylko jedno mieszkanie.
Apartament w Księdze Wieczystej ma 61m2, natomiast powierzchnia liczona po podłodze wynosi 80m2.

BUDYNEK: Jedna z najpiękniejszych kamieniczek Starego Miasta położona w sąsiedztwie Rynku Starego Miasta, wybudowana na skarpie wiślanej u zbiegu ulic Brzozowej i Celnej. Starannie odtworzona podczas powojennej odbudowy Starego Miasta. Wnętrza kamienicy zaprojektowano na nowo, zachowując szesnastowieczne fundamenty, mury magistralne oraz nakryte kolebkowymi sklepieniami piwnice z XVII I XVIII wieku. Poza barokową fasadą od strony wschodniej, boczna elewacja zawiera pięknie zachowane relikty dawnej Bramy Gnojnej oraz arkadowe przejście ukazujące przebieg dawnej uliczki przymurnej.

LOKALIZACJA: Pomimo bliskości Rynku Starego Miasta, apartament jest jasny i cichy. Położony w strefie zabytkowej zabudowy staromiejskiej o ograniczonym ruchu kołowym. W najbliższym sąsiedztwie znajduje się Rynek Starego Miasta – około 20m, Plac Zamkowy, Barbakan oraz Park fontann – 300m, Bulwary Wiślane – 400 m. Przystanki komunikacji miejskiej dostępne od ulicy Długiej, Miodowej i Wisłostrady. Wokół najbardziej popularne tereny spacerowe Warszawy, liczne restauracje, kawiarnie i sklepy. Doskonała komunikacja ze Śródmieściem i innymi dzielnicami – na dogodny dojazd do różnych części miasta, oprócz autobusów i tramwajów, pozwala również stacja metra Ratusz Arsenał (15 minut na piechotę).

Cena

1 499 000 PLN

powierzchnia
80 m²
piętro
3
pokoje
2
cena m²
18 738 PLN
parking
Nie

Jesteś zainteresowany tą nieruchomością

skontaktuj się z nami i umów się na spotkanie.